Dewocjonalia do samochodu – w trasę z Panem Bogiem

święty krzysztof w samochodzie

Samochód to dziś nieodłączny element życia bardzo wielu z nas. Wykorzystujemy go do codziennego przemieszczania się, spędzając w nim niekiedy bardzo dużo czasu. Dla niektórych samochód to też narzędzie pracy, bez którego nie sposób się obejść.

Warto pamiętać, że na kierowców i pasażerów na drodze zawsze czekają niebezpieczeństwa. Nawet zachowując maksymalną ostrożność, jako uczestnicy ruchu drogowego nigdy nie jesteśmy w pełni chronieni. Dobrze podczas jazdy samochodem zapewnić sobie wstawiennictwo u Opatrzności – przedstawiamy najpopularniejsze dewocjonalia do samochodu.

Dewocjonalia do samochodu – co warto wybrać?

Święty Krzysztof to znany przez wszystkich chrześcijan patron kierowców. Dlatego dewocjonalia do samochodu zwykle wiążą się z jego postacią. Do wyboru mamy rozmaite produkty – medaliki, różańce z medalikiem, obrazki, figurki. Dużą popularnością cieszą się też breloczki ze świętym Krzysztofem, które można nosić przyczepione do kluczyków od samochodu. Bardzo ładnym, a jednocześnie praktycznym gadżetem są plakietki z wizerunkiem świętego lub np. Matki Boskiej i modlitwą kierowcy. Przyczepione w widocznym miejscu będą przypominać o zmówieniu tej krótkiej, pomocnej formuły.

święty medalik potrzebny w podróży

Nie tylko gadżety ze świętym Krzysztofem

Wyjazd w długą trasę to często dobry moment na kontemplację i zadumę. Przydać się może więc dziesiątka różańca, która pozwoli na modlitwę, nie odwracając jednocześnie uwagi kierowcy od tego, co dzieje się na drodze. W samochodzie można wozić też wizerunki innych niż Krzysztof świętych, Matki Boskiej czy Jezusa Chrystusa. Bardzo popularnym gadżetem z zakresu dewocjonaliów są też naklejki w kształcie ryby. Umieszczona nad tylnym zderzakiem samochodu ryba – symbol dawnego chrześcijaństwa – stanowi wyjątkową deklarację wiary i sygnalizuje innym uczestnikom ruchu, że mają do czynienia z życzliwym i opanowanym kierowcą.

Dewocjonalia do samochodu są chętnie wybierane przez kierowców zawodowych, kierowców TIR-ów, taksówkarzy, kierowców autobusów miejskich i linii międzymiastowych oraz międzynarodowych. Skorzystać z nich może jednak każdy, kto pragnie czuć się objęty ochroną Boga podczas wyjazdu na drogę.