Dlaczego warto mieć szkaplerz?

Matka Boża jest osobą, która ma ogromny wpływ na kult religijny w Polsce. Spora część Polaków oddaje się jej pod opiekę prosząc ją o łaski dla siebie, bliskich i rodziny. Trzeba powiedzieć, że kościół zostawił nam wiele narzędzi, dzięki którym można poprawiać i powiększać swoją wiarę. Jednym z nich jest szkaplerz, dzięki któremu Matka Boża obiecała jedną, wyjątkową łaskę. Jakie są zalety z tytułu jego posiadania? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Obietnica wyciągnięcia z czyśćca

Na pewno nikt nie chciałby trafić do piekła, bo jest to miejsce kary doczesnej po śmierci. Matka Boża obiecała każdemu kto będzie go mieć na szyi za życia i będzie przestrzegać przykazań dotyczących czystości, że w pierwszą sobotę po śmierci będą wyciągnięte z czyśćca. Jest to miejsce, w którym również bardzo się cierpi i dlatego wierni na ziemi powinni się za takie dusze modlić, ale jednak są to męki, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Oczywiście, są określone warunki przyjęcia szkaplerza i kapłan nakładający go na szyję zapisuje imię i nazwisko osoby przyjmującej go do specjalnej księgi.

Bliskość z Panem Bogiem i Maryją

medalik szkalperz ze srebra
medalik szkalperzny – zdjęcie pochodzi ze sklepu Marko

Noszenie szkaplerza czy też medalika Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawia, że jesteśmy bliżej majestatu boskiego i czujemy się lepszymi katolikami. Nie można jednak posiadania takiego medalika czy szkaplerza sprowadzać tylko i wyłącznie do uczuć, bo trzeba też wiarę pojmować rozumem. Dzięki takim dewocjonaliom odczuwamy bliskość świętych. W tak trudnych czasach warto mieć oparcie w Panu Bogu i Maryi i dzielić się z nimi swoimi troskami.