I Komunia Święta – najlepsze dewocjonalia komunijne

I komunia święta to szczególne wydarzenie

I Komunia Święta to w naszym kraju chyba najbardziej przeżywany przez dzieci i dorosłych sakrament. Dla dzieci to ogromne wydarzenie – mogą bowiem od tej pory w pełni uczestniczyć we mszy świętej, a oprawa i podniosłość całej ceremonii oraz długotrwałych przygotowań robi na nich niesamowite wrażenie. Dewocjonalia komunijne to zarówno akcesoria wykorzystywane podczas sakramentu, jak i pamiątkowe prezenty – przedstawiamy garść inspiracji.

Dewocjonalia komunijne – sakrament

Podczas I Komunii Świętej każde dziecko jest odświętnie ubrane. Normy dotyczące ubioru określone są przez parafię. Dzieci mogą być ubrane w alby lub sukienki i garnitury. Dziewczynki chętnie zakładają też wianki. Do tego każde dziecko powinno być wyposażone w modlitewnik, świecę oraz różaniec. Świece mogą być indywidualnie przystrajane i spersonalizowane, można zamówić model z imieniem dziecka i datą uroczystości, a nawet zdjęciem. Piękną tradycją jest również podarowanie dziecku eleganckiego różańca. Oba te przedmioty mogą stanowić pamiątkę na całe życie.

dziewczynka przystępująca do I komunii

Dewocjonalia komunijne – przyjęcie i prezenty

Obchodzone w naszym kraju niezwykle hucznie komunie wiążą się zwykle z zaproszeniem członków rodziny nie tylko na sakrament, ale też na następujące po nim przyjęcie. Warto zadbać o eleganckie, papierowe zaproszenia dla bliskich. Goście zwykle czują się w obowiązku przyjść na uroczystość z prezentem. Najodpowiedniejsze w tym wypadku będą skromne podarki związane z charakterem wydarzenia.

Rodzice chrzestni chętnie inwestują w ponadczasowe krzyżyki, medaliki, łańcuszki i inne podobne wyroby biżuteryjne. Dalsi członkowie rodziny mogą pokusić się o pamiątkowe obrazy i albumy na zdjęcia, eleganckie wydania Pisma Świętego i inne książki o tematyce religijnej lub różańce wraz z personalizowanym etui. Nie trzeba się w tym wypadku ograniczać do tradycyjnej formy różańca – tzw. dziesiątki w formie pierścionków czy kolorowych bransoletek to połączenie głębokiego znaczenia z atrakcyjną dla dziecka formą, która na pewno nie pozostanie niedoceniona. Piękną pamiątką są też srebrne obrazki z wizerunkami świętych, które można uzupełnić o osobistą, grawerowaną dedykację. Ramki na zdjęcia oraz breloczki i inne drobne upominki również są w tym przypadku mile widziane.