Jakie dewocjonalia katolickie warto mieć w domu?

Być może pytanie przez nas postawione jest trochę nieprecyzyjne, bo prostą odpowiedzią byłoby, że wszystkie, ale jednak nie zawsze są na to warunki mieszkalne oraz można wychodzić z założenia, że we wszystkim powinien być umiar. Trzeba powiedzieć, że duża część osób posiada pewne dewocjonalia, ale jednak nie wszyscy, a mamy głęboką nadzieję, że nasz artykuł poruszy lawinę i większa część z was zaopatrzy się w nie. Jakie to dewocjonalia? Odpowiedź poznasz poprzez lekturę naszego artykułu. Zapraszamy do przeczytania tekstu!

Różaniec

Posiadanie różańca sprawia, że można w większym stopniu poznawać życie Jezusa Chrystusa oraz Matki Bożej i to, co czuła przez cały okres gdy jej syn był na ziemi. Dzięki tajemnicom różańca zagłębiamy się w ich losy i przeżywamy wraz z nimi to, co działo się od narodzenia Naszego Pana, aż do momentu gdy umarł na krzyżu. Warto zauważyć, że jednym z narzędzi, które kościół nam ofiaruje podczas Pierwszej Komunii Świętej jest właśnie różaniec komunijny. Jasne, przeważnie one też się niszczą, natomiast trzeba o nie dbać i modlić się na nich jak to tylko możliwe Zobacz: https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html

Święte obrazy

Dom każdego katolika powinien być wyposażony w święte obrazy, dzięki którym będziemy mieć pewność, że są wśród nas święci i chronią nasz dom przed wpływami złego. W zasadzie często można zauważyć krzyż przy wejściu do pomieszczeń, jak też różne widoki świętych.

Figury

Figury są co prawda rzadziej spotykane aniżeli obrazy, jednak również można je zobaczyć w polskich domach. Szczególnie chodzi nam o figury Matki Bożej czy Chrystusa Zmartwychwstałego, chociaż zdarzają się również postaci św. Michała Archanioła, który jest orędownikiem w walce z szatanem czy też innych wielkich patronów.