Najbardziej popularne pamiątki komunijne

Jeśli wkrótce czeka nas przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej, zastanówmy się nad wartościowym prezentem dla swojego dziecka. Niewątpliwie do tradycji należy kupno biżuterii. Jaki rodzaj ozdób najlepiej sprawdza się na tę okoliczność?

Biżuteria dla dziewczynki

Eucharystia to jeden z najważniejszych sakramentów świętych. Podarujmy dziewczynce biżuterię o duchowej symbolice. Przywieszka ozdobiona wizerunkiem świętego lub Maryi będzie idealnym upamiętnieniem tego wyjątkowego dnia.

Większość dziewczynek już od najmłodszych lat lubi nosić biżuterię. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pamiątka na Komunię Świętą wychodziła poza tematykę religijną. Kolczyki w kształcie serduszek, bransoletka z cyrkoniami albo pierścionek z oczkiem to mile widziane prezenty komunijne.

Biżuteria dla chłopca

Pamiątki komunijne z kolekcji jubilerskiej dla chłopca? Wielu rodziców ma wątpliwości, czy to właściwy prezent dla syna. Małego mężczyznę możemy obdarować złotym lub srebrnym łańcuszkiem, spinką do krawata, czy też zegarkiem.

Pamiątki na Komunię Świętą dla osób dorosłych

Nie tylko dzieci przystępują do sakramentu eucharystii. Nieraz zdarza się, że osoby przyjmują Pierwszą Komunię Świętą dopiero w dorosłym wieku. Spośród pamiątek komunijnych dla pełnoletnich katolików warto wybrać coś z biżuterii. Jako prezent nadają się: medaliony z Matką Boską lub Jezusem, klasyczny krzyżyk, ale również kolczyki, bransoletki, zegarki, naszyjniki i łańcuszki. Biżuteria powinna być oczywiście dobrana pod gust obdarowywanego.

Pamiątki komunijne ze srebra

Od dawna klasycznymi pamiątkami i najczęściej wybieranymi są pamiątki, które nie tracą na wartości i są wspaniałą pamiątką, z której dziecko będzie korzystać nawet w dorosłym wieku. Są to np.: medaliki z łańcuszkami, krzyżyki, posrebrzane obrazki (np.: Matki Świętej, Anioła Stróża), czy srebrne ramki. Te i wiele więcej ponadczasowych pamiątek komunijnych są dostępne w tym sklepie.