Pamiątki komunijne – szczególny prezent na wyjątkową okoliczność

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie niezwykle ważne i uroczyste dla całej rodziny oraz przede wszystkim dla dziecka. Podarowane z okazji tej uroczystości pamiątki komunijne powinny więc być wyjątkowe, ale również symboliczne, aby dziecku jednoznacznie kojarzyły się z tym szczególnym dniem.

Co wybrać na pamiątkę komunijną?

srebrna pamiątka na komunię

Przed tym dylematem stoją każdego roku rodzice, chrzestni, dziadkowie oraz wszyscy inni, którzy otrzymali zaproszenie na uczczenie wraz dzieckiem Pierwszej Komunii Świętej. Wybór zdecydowanie jest różnorodny, ale największą popularnością cieszą się przedmioty symboliczne, które mogą wpłynąć na pogłębienie wiary dziecka lub przybliżyć mu życie Jezusa. Są to więc przede wszystkim medaliki, różańce, a także Biblia w klasycznym wydaniu lub w formie obrazkowej i bardziej dziecku przystępnej. Ale pamiątka komunii to często także książeczka z modlitwami, album czy kartki z życzeniami.

Podarunek spersonalizowany

Pamiątka Pierwszej Komunii to zazwyczaj wyjątkowy przedmiot, który również zapakowany jest w szczególny sposób (możemy to zobaczyć przeglądając pamiątki komunijne Marko). Często są to ozdobne skrzynki z życzeniami i dedykacjami, w których przechowuje się wydanie Pisma Świętego, różaniec czy medalik. Spersonalizowane pudełko oraz prezent, np. z wygrawerowanym imieniem dziecka pozostanie w jego pamięci na pewno dłużej, a także będzie stanowiło piękną ozdobę dziecięcego pokoju. Jeśli dodatkowo podkreślimy, że prezent pochodzi on nas, to zagwarantujemy sobie pamięć dziecka na długie lata. Warto o to zadbać, ponieważ to jedyna taka uroczystość.