Symboliczna biżuteria wykonana ze złota

Biżuteria może mieć znaczenie nie tylko estetyczne, podkreślające wyjątkową stylizację na co dzień i od święta, ale też znaczenie symboliczne. Na przykład cudowny medalik noszony po to, by być dobrym talizmanem chroniącym od złego.

Złoty medalik jako talizman

Dla bardzo wielu osób właśnie taki złoty cudowny medalik, wcześniej poświęcony w jakimś ważnym sanktuarium czy kościele, jest talizmanem chroniącym od złego. Zakłada się go po to, by chronił przed złymi mocami i przynosił szczęście właścicielowi. Taki złoty medalik Marko.pl bywa doskonałym prezentem na przykład z okazji chrztu świętego albo komunii, albo tuż przed maturą. Wielu maturzystów zakłada właśnie takie zawieszki na swoją łańcuszki noszone na szyi, aby przyniosły im szczęście podczas egzaminów.

Złote medaliki

Medalik to zawieszka przedstawiająca jakąś osobę świętą. Współcześnie bardzo często takie medaliki nosi się nawet wtedy, gdy nie praktykuje się wiary. Stały się one modną ozdobą samą w sobie, w zupełnym oderwaniu od znaczenia symbolicznego. Oczywiście dla osób wierzących to jakiś rodzaj profanacji, jednak tak naprawdę taka biżuteria jest obecnie najmodniejsze. Często przecież zakłada się również krzyżyki i krzyże nie po to, by manifestować swoją wiarę, a podkreślić za ich pomocą swoją stylizację. Jednym słowem złote medaliki mogą mieć znaczenie symboliczne i być uważane za cudownym medaliki przynoszące szczęście albo też stanowić modną ozdobę podkreślającą styl.