Właściwy prezent na chrzest

Wraz z pojawieniem się dziecka w rodzinie i towarzyszącej temu radości, należy również oczekiwać szeregu różnego rodzaju uroczystości, które będą miały wkrótce miejsce. Jedną z nich jest z pewnością chrzest, czyli przystąpienie malucha w szeregi kościoła katolickiego, co jest jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego katolika.

Propozycje prezentów na chrzest

Uroczystość ta jest na tyle podniosła i godna zapamiętania, że bardzo często towarzyszy jej pamiątka chrztu świętego, czyli drobny podarunek mający na celu być pamiątką dla dziecka, gdy tylko podrośnie.

Prezent na chrzest z reguły jest ściśle powiązany z charakterem uroczystości. Z tego powodu najpopularniejszym pamiątkami chrztu świętego są medaliki z wizerunkiem świętego na złotym lub srebrnym łańcuszku, Pismo święte, bardzo często z dedykacją od rodziców lub książeczka z podstawowymi modlitwami dla dziecka.

Prezenty na chrzest nie muszą być jednak ściśle powiązane z religią. Tak samo chętnie i mile widziane są podarunki doczesne, najlepiej skierowane bezpośrednio do dziecka. Przykładowo jeśli szukamy nietypowej pamiątki chrztu dla chłopca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy tej okazji wyposażyć go w np. ubranka z wizerunkiem jego ulubionych bohaterów z kreskówek.

Chrzest to nie tylko uroczystość religijna ale przede wszystkim rodzinna, dlatego nie ma żadnych problemów z bardziej doczesnymi prezentami i z pewnością nikt nie będzie mia z tego powodu żalu.