Dewocjonalia – oryginalny prezent na każdą okazję

krzyżyk dobry sposób na prezent

W naszej kulturze prezenty przyjęło się dawać na bardzo wiele okazji – zarówno w związku z monumentalnymi wydarzeniami, jak i drobnymi sukcesami czy rozmaitymi świętami. Sztuka dawania prezentów nie należy zaś do łatwych, wymaga bowiem kreatywności, znajomości obdarowanego i wczucia się w jego potrzeby oraz pragnienia. Kiedy dewocjonalia mogą być świetnym pomysłem na prezent? Podpowiadamy.

Dewocjonalia na prezent z okazji sakramentu

Przyjęcie sakramentu to naturalna okazja na wręczenie prezentu związanego z duchowością. Tego typu podarunki są w dobrym tonie, ze względu na bezpośredni związek z charakterem uroczystości. Jakie podarki będą najodpowiedniejsze na konkretne okazje?

Chrzest – w tym przypadku sprawdzą się przede wszystkim upominki o charakterze pamiątkowym, które dziecko będzie mogło przechowywać przez całe życie. Rodzice chrzestni zwykle zobowiązani są do zaopatrzenia malucha w świecę i szatkę do chrztu. Mogą być one personalizowane, a więc już same w sobie stanowić doskonałe pamiątki. Ponadto pięknym prezentem jest skromna, ponadczasowa biżuteria o religijnym wydźwięku – krzyżyki, medaliki, łańcuszki. Można postawić na złoto lub srebro. Świetnie na prezent nadaje się też biblia dla dzieci, srebrny obrazek lub zdobiona, symboliczna srebrna łyżeczka, a także albumy na zdjęcia i pamiątki. Każdy upominek warto skonsultować z rodzicami lub rodzicami chrzestnymi malucha.

Zobacz dewocjonalia do chrztu

pismo święte to doskonały pomysł na prezent

Komunia, bierzmowanie – warto pamiętać, że jest to przede wszystkim przeżycie duchowe i nie dać się zwieść modzie na bardzo kosztowne i ekstrawaganckie prezenty. Dewocjonalia na prezent komunijny są jak najbardziej na miejscu. Różańce, także w formie atrakcyjnych dla młodzieży bransoletek, łańcuszki, medaliki, krzyżyki, obrazki, albumy – wszystko to będzie odpowiednim rozwiązaniem. Świetnym pomysłem są personalizowane upominki z grawerem.

Ślub – dewocjonalia na prezent ślubny z pewnością będą docenione i pamiętane przez świeżo upieczonych małżonków. Do tej uroczystości pasują m.in. obrazy z wizerunkiem Świętej Rodziny, która będzie inspirować nowożeńców do życia w zgodzie z kościelnymi wartościami. Sprawdzą się nie tylko tradycyjne obrazy na płótnie, ale też obrazki srebrne, najlepiej z wygrawerowaną dedykacją. Świetnym pomysłem jest też rodzinny album na zdjęcia i pamiątki.

Dewocjonalia na prezent związany z inną okazją

Dewocjonalia to dla osoby głęboko wierzącej świetny pomysł na prezent na każdą okazję. Współcześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele eleganckich i praktycznych gadżetów związanych z duchowością. Sprawdzą się one jako podarunek na urodziny czy imieniny, święta Bożego Narodzenia, upominek z okazji przeprowadzki do własnego mieszkania (krzyże, obrazy i inne elementy do umieszczenia we wnętrzach) czy np. zdobycia prawa jazdy (gadżety ze św. Krzysztofem – patronem kierowców). Możliwości są niemal nieograniczone!

Zobacz dewocjonalia do samochodu